vrh B - litter B

 

Belinka býva v rodnom meste v Košiciach / Slovakia   

Miuška cestovala veľmi ďaleko do Švédska / Sweden    

Bianka si našla domov v rodine cotonkárov vo Fínsku / Finland  

Sebastián  je v milujúcej  rodine v Čechách / Czech Republic

health result: BNAt clear, PRA clear, Lux.patella 0/0, PH1 clear, von willebrand clear

 
Všetky naše šteniatka z vrhu B sú rodinnými miláčikmi. All of our puppies from B litter are amazing companion dog!
 

BELLA / Slovakia

Belinka si svoju novú rodinu našla v rodnom meste. Veľmi sa tam na ňu tešili a nevedeli sa dočkať kedy im začne rozdávať radosť. Belinka je milé dievčatko bielej farby s nádychom piškótovej farby na jednom ušku. Má krásnu hustú srsť a nesmierne milú povahu. Najradšej sa hrá so svojím bračekom Sebastiánom. Z hračiek má obľúbenú svoju fialovú sovičku. Miluje keď sa s ňou rozprávam, najradšej spí schovaná za gaučom. V novej rodinke sa rýchlo zabývala, je to hravé a veselé šteniatko, miláčik celej rodiny získala si svojou láskou srdcia všetkých jej členov. Rada sa preháňa po svojej krásnej záhrade, kde má vždy pokosenú trávičku a kopec kvetov. Danka ďakujem za starostlivosť o Belinku! 

MIA / Sweden 

Mia je také naše malé zlatíčko. Má znaky svetlo piškótovej farby na hlavičke. Už od prvých dní po narodení má veľmi silný pigment. Hustá srsť jej dodáva občas trochu strapatý výraz, hlavne po spoločných hrách so súrodencami. Ma "sladký výraz tváre" čo je jej poznávacím znakom už od malička.  Je to veľmi aktívne šteniatko, stále pobehuje a poskakuje ako malý zajačik na baterky, vyzýva k hre všetkých ostatných. Rada šantí, je to také malé šidielko. Jej nová rodina vo Švédsku sa z nej veľmi teší a rozmaznáva ju tak ako sa na kráľovského psa patrí. Nová panička veľmi miluje psíkov. Má doma dievčatá barzoja aj york.teriéra a prázdne miesto v srdci - voľné pre cotonka jej zaplnila práve naša milá Miuška. Bola to skrátka láska na prvý pohľad a tak jej nová panička cestovala veľmi veľa kilometrov, aby si ju mohla odviesť domov.  Leila thank you very much for care about sweet Mia! 

 

BIANKA /

Bianka cestovala stovky kilometrov ďaleko do svojho nového domova, kde už na ňu čakali nielen noví majitelia ale aj ďaľší bavlnení priatelia. Bianočka sa rýchlo spriatelila a už je tam ako doma. Jej poznávacím znakom sú krásne rovnomerne rozložené znaky piškótovej farby na hlavičke, najmä na ušiach. Bianka má "inteligentný výraz tváre" a je aj veľmi učenlivá. Má krásny čierny pigment a veľmi hustú srsť. Jej obľúbenou hračkou je látkový Agility tunel. Je to veľmi pohyblivé a inteligentné šteniatko. Má veľmi krásnu hustú srsť a nádherné tmavé oči čo si Vás podmania.  V novom domove má kopec priateľov čo jej veľmi vyhovuje. Thank you very much for care about our little sun - your mud princess :)  

 

SEBASTIÁN 

Jediný chlapček náš benjamínko, miláčik Sebastiánko. Jeho poznávacím znamením je svetlohnedý znak na tváričke a kraji uška. Veľmi pekná a hustá srsť. Jeho obľúbenou parťáčkou pre hry bola Belinka, kým neodišla do nového domova. Je to veľký maznáčik, má veľmi milú a nežnú povahu, je to pohoďák, rád sa hrá, dobre vychádza so všetkými psíkmi, ľuďmi, deťmi. Rád sa necháva držať len tak v náručí kde v pohode aj zaspí. Rovnako ako jeho mama sa rád fotí, na moju veľkú radosť :) Je naozaj veľmi učenlivý. Bol u nás najdlhšie 5 mesiacov a za ten čas som ho naučila krásne chodiť na vodítku, regovať na meno, povely zákl.poslušnosti: ku mne, sadni, ľahni a tiež triky: daj labku, opri labky. Keby sa u nás doma neudialo zopár veľkých zmien zrejme by ostal doma... Avšak život už je taký, niekedy poriadne zamieša karty a tak si náš Sebíček našiel svoj milujúci domov za hranicami v neďalekých Čechách.  Miláčik budeš mi chýbať asi najviac, prajeme Ti veľa šťastných rokov v novej rodine. 

Rodičia vrhu B / Parents of litter B 

 
 

Otec / Father C.I.B. Cartoonland´s Arizona Dream / France / 

 

Arizona alias Zorro is dog imported from France.  Is fullteeth with scissor bite,  white coat with marks, dark black pigment, wonderfull character, love to be cuddle, loves children.  

Health test: DNA CMR clear, DNA BNAt clear, PRA neg., Patella luxation all with result clear! 

Show successful male, multichampion! Interchampion, Czech champion, juniorchampion, club champion, Champion and juniochampion of Slovakia of Poland, Champion of Hungary Bulgaria, Gruzia , Ukraina, Latvia, Azerbajdzan, Baltic, 3. BIS junior male NDS, Res.CAC on world dog show in Poznan!

Arizona alias Zorro je psík žijúci v Čechách importovaný priamo z Francúzska. Má pevnú kostru, sýty pigment, peknú srsť bielej farby s béžovými znakmi. Je plnochrupý, má nožnicový skus, je zdravotne testovaný na genetické ochorenia BNAT, CMR, PRA to všetko s výsledkom clear, testy na luxáciu patelly sú taktiež bez nálezu. Zorro je výstavne veľmi úspešný pes. Dosiahol tituly: C.I.B. /Interšampion/Český šampion; Klubový junioršampion ČR; Klubový šampion ČR; Slovenský šampion krásy mladých; Slovenský šampion krásy; Polský junioršampion; Polský šampion; Maďarský šampion; Bulharský šampion; Gruzijský šampion, Ukrajinský šampion, Lotyšský šampion, Ázerbájdžánský šampion, Baltický šampion, Balkánský šampion, 3. BIS junior male 2006 rezervný víťaz na svetovej výstave v Poznani.

 

Matka / Mother GCh. Ch. JCh. Chita Van-Elinka / Czech Republic / 

 

Slovenský grandšampión krásy, Slovenský šampión krásy, Slovenský šampión krásy mladých, 2 x res. BIS honour class, Národný víťaz mladých 2010, Junior east winner 2010, East winner 2011, Klubový víťaz 2011, Víťaz Slovenska 2012, Dogfestival winner 2012, 3 x Víťaz triedy čestnej rok 2013 3xCAJC, 6xBOB, 2xBOS, 9xCAC, 4xCACIB, vždy výborná, najkrajšia mladá fenka za rok 2010  Elinka má v rodokmeni prevažne predkov francúzskej línie /du Domaine de Luniray/ pre ktorú je typická práve tak obdivovaná bohatá a kvalitná srsť a tiež úžasná povaha. Elinka je naša prvá sučka krásneho vzhľadu a tiež pravej cotonkovsky skvelej povahy. Má krásne nadýchanú a bohatú srsť prevažne bielej farby s odrastenými piškótovými znakmi na uškách a chrbátiku. Je plnochrupá, očné testy na PRA negatívne (bez nálezu), genetické testy na CMR a BNAt s výsledkom zdravá. Miluje ľudí a to dospelých ale aj deti rôzneho veku. Je veľmi hravá a veselá no a tiež veľmi inteligentná. Venujeme sa s ňou nielen výstavám, na ktorých sa naozaj rada predvádza a je veľmi úspešná, ale aj základnej poslušnosti, príležitostne skúšame agility, úspech sme zožali aj v trickdoggingu - triky so psom, no nepochybne najväčšiu radosť prináša sebe i svojmu okoliu prvkami tanca so psom. Naša bavlnka Elinka je prvou verejne vystupujúcou tanečnicou medzi slovenskými cotonmi.  

 

Show succesfull female: Slovakia Grandchampion, Slovakia Champion, Slovakia young champion, National young winner, Junior east winner, East winner, Slovakia winner, Dogfestival winner, Club Winner, Winner of honorary class, 2xres.BIS Honour class on club show, 3xCAJC, 6xBOB, 2xBOS, 9xCAC, 4xCACIB, always excellent, 5th most beautifull adult female 2011 and the most beautiful young female 2010 

Health test: eye test PRA neg., DNA CMR carrier, DNA BNAt clear 

Sport succesfull female 1st place in trickdogging between profi teams, 2nd place in the Trick competition, 3rd place in Dance with dog-Dogfest2011,  1.st place in basic obedience, 2nd place in the dog-trick competition, Dogdancing exam Freestyle excellent! The best coton dancer of the 2013, the best coton dancer of the 2014 


Elinka is imported from Czech Republic she has in her pedigree old French line du Domaine de Luniray - typical excellent coat and wonderfull charakter. Eli is beautifull female, fullteeth with scissor bite. Besides the dog shows, we are doing basic obedience, trickdogging and dogdancing. She has marvellous personality and elegant movement, and is real coton lady with her appearance and character. Always is happy, full of love, looks like little sun. She has wonderfull fluffy coat in white colour, with some light biscuit marks on her ears and back. She love people especialy little children and children love her. Elinka is very friendly and cheerful dog. My little sun Elinka very friendly and cheerful. My coton lady Elinka is first dancing coton between Slovak cotons!