Informácie o nás

Vitajte! Volám sa Zenóbia a bývam na východe Slovenska. Je to už nejaký čas, čo plemeno Coton de Tuléar - Bavlnka uchvátilo moje srdce. Rada by som rozšírila nielen rady milovníkov ale snáď aj majiteľov tohto úžasného plemena, preto som požiadala FCI o medzinárodne chránený názov chovateľskej stanice psov pod názvom: Zenobia´s little sun. Prečo práve názov Zenobia´s little sun? (V preklade Zenobiine malé slniečko) Dôvodov je hneď viacero. V prvom rade preto, že som sa sama presvedčila, že coton je naozaj také malé slniečko. Chcela som do názvu vložiť aj čosi osobné a Zenóbia je ako už viete, moje krstné meno. No čo možno neviete je, že je to zároveň aj kráľovské meno. Coton bol vo svojej domovine na africkom Madagaskare považovaný veľmi dlho za kráľovského psa, ktorý potešoval svojou prítomnosťou práve ľudí na kráľovskom dvore, až oveľa neskôr sa bavlníček dostal aj mimo svojej vlasti, aby mohol potešiť mňa a možno aj práve vás....  Sme malá rodinná chovateľská stanica psov. Chováme v malom no s veľkou láskou malé bavlnené slniečka, ktoré rozžiaria všetky vaše dni. Kto už cotona má, vie, že je ako malé slniečko, a to nielen usmiatym výrazom tváre ale aj svojou veselou a hravou povahou. Plemeno nás očarilo práve svojím vzhľadom a aj svojou úžasnou povahou. Chovu sa venujeme od roku 2009, kedy sme si z Českej republiky priniesli domov prvú sučku tohto plemena. Bavlnku Elinku. Okamžite si získala srdcia celej našej rodiny ale aj širokého okolia. Vonku púta Elinka pozornosť ľudí svojím roztomilým vzhľadom a rozveseľuje deti aj dospelých svojou láskavou a milou povahou a veselými kúskami.  

We are a small family kennel of Coton de tulear. We are FCI registered kennel - Zenobia´s Little Sun. We breed in a small with big love - little cotton suns which brighten all of your days. Who already has a cotons, knows that they are like a small sun, not just with smiling facial expression but also their cheerful and playful nature. Coton are people loving breed. Breed fascinated us by not only with appearance but also with really amazing nature. We devote breeding since 2009, when we brought our first female of this wonderfull breed - our sun Elinka. She immediately won the hearts of the whole family. Elinka attracts attention of children and adults with cute looks and people love her loving and kind nature. We are active in the dog shows. Moreover as one of the few  coton owners we are doing dance with a dog and tricks. We often have performances in kindergartens, schools, retirement home etc.

 

Pár slov o mne... / Few words about me...

Psíčkari, no aj nepsíčkari, ktorí sa pri nás často pristavujú, sa ma zvyknú pýtať nielen o aké plemeno psíka ide ale aj aké mám skúsenosti s výcvikom... v článku teda nájdete pár slov aj o mne o tom čomu sa venujeme.   

Dog owners and lovers of dogs, tend to ask me, not only what about breed of dog is my Elinka, but also which are my experience with training of dogs... therefore in this article can found a few words about me...

Po psíkovi som túžila od malička ale ako už asi viete svoj sen o psovi som si splnila až neskôr v dospelom veku.  Teoreticky som o psíkoch vedela veľa už od malička, kedže som mala naštudované všetky dostupné knihy o psoch. Praktické skúsenosti som však postupne získala až pri svojom prvom psovi - pri bavlnke Elinke. Mala som šťastie keď som si zvolila práve plemeno Coton (hlavne moju Elinku) je to naozaj inteligentné plemeno, pri správnom prístupe a motivácii zvládnete nielen základný výcvik ale ak budete chcieť aj omnoho viac. Som toho živým príkladom. Výcvik Cotonka zvládne aj zanietený začiatočník a neskúsený kynológ avšak s trpezlivosťou a láskavým prístupom.  Výchove a výcviku psov sa aktívne venujem od júla v roku 2009 

When I was young girl, I had longing for a puppy. But as you may know, my dream about a dog came true in adulthood. Theoretically, I knew a lot about dogs since childhood, since I had studied all the books about dogs in the libraries. Practical experience, however, I gradually got up to my first dog - coton Elinka. I had luck when I chose the breed Coton de Tuléar (especially my lovely Elinka) Coton is really an intelligent breed, with the right attitude and motivation can do not only basic obedience training, but if you want even more. I am the living example of it... Training of breed Coton de Tuléar can manage the avid beginner and inexperienced cynologist with patience and loving approach. In the education and training of dog I am active from July 2009.

So sučkou Elinkou máme zvládnutú základnú poslušnosť (basic obedience), aktívne sa venujeme tancu so psom, (dogdancing), trikom so psom  (trickdogging) a vystavovaniu (dog shows) Elinka je o.i. slovenský šampión krásy mladých a slovenský šampión krásy

 

O mne a mojich skúsenostiach:

V rámci svojich možností pomoc ohľadne tanca so psom (prostredníctvom článkov, fotografií na internetovom portáli www.psickar.sk poskytujem inštrukcie a tréningové tipy pre nacvik prvkov tanca so psom)

Mám absolvovaný certifikovaný kurz inštruktora základnej poslušnosti psov

 

 

 

O našej chovateľskej stanici – About our kennel

Sme malá rodinná chovateľská stanica. Plemeno Bavlnka-Coton de Tuléar nás uchvátilo celým svojím ja. Dá sa o ňom povedať naozaj veľa ale stačí aj jednoduchá veta: Malý pes s veľkým srdcom plným lásky. Chováme v malom s veľkou láskou. Cotonkov čo rozžiaria všetky vaše dni - skrátka malé slniečka. Naším cieľom je odchovať hlavne veselých spoločníkov, čo je nenápadne zakomponované aj v názve našej chovnej stanice: Zenobia´s little sun ( Zenobiine malé slniečko )  Máme sučku Elinku, ktorá je typickým predstaviteľom plemena a to nielen svojim výzorom ale aj povahou, je veselá, inteligentná, miluje dospelých aj deti, okrem výstav sa s ňou venujeme aj základného výcviku a hlavne tancu so psom, našimi kúskami tak rozveseľujeme široké okolie. Našej prvej fenke Elinke zadovážime o nejaký ten čas kamarátku rovnakého plemena. 

Ilustračná fotka mojej Elinky s kamoškou Vanilkou

 

Na krytie sa budem snažiť vyberať podľa možnosti nepríbuzných zdravých psíkov s typicky cotonkovskou prítulnou a veselou povahou a tiež s krásnym exteriérom, čiže bohatou srsťou a sýtym pigmentom, aj keď to pre nás znamená vycestovať za ženíchom do zahraničia.

Prajeme vám krásny deň !   Have a nice day !