vrh A - Litter A  18.10.2012

 

Jouvi býva v Hradci Králové v Českej republike Czech Republic

Angel ostáva blízko nás v rodnom meste v Košiciach Slovakia

Happy ostáva v Košiciach v rodine s malými deťmi Slovakia

Pandík býva so svojou rodinkou v Maďarsku Hungary

 

Všetky naše šteniatka z vrhu A sú rodinnými miláčikmi. Dvaja chlapci Angel a Happy sa úspešne prezentovali aj na výstavách. All our puppies from A litter are amazing companion dog. Two of them was presented on dog shows with success. 

 

V najbližších rokoch už šteniatka neplánujeme. Pokiaľ však máte záujem o šteniatka Bavlníčkov môžete nás kontaktovať mailom pre bližšie informácie o dostupnosti. If you are interested in one of our future puppy you can contact us by mail for more information.

 

ANGEL / Slovakia, Slovensko

Angelko je ako už napovedá aj jeho meno, náš anjelik. Má bohatú a jemnučkú bielu srsť a anjelský výraz tváre. Je hravý a veselý no pritom nežný, má elegantnú chôdzu a gentlemanské spôsoby a rovnako ako Elinka sa rád fotí! Jeho obľúbenou hračkou je agility prekážkový látkový tunel. Má pekný tmavý pigment, nožnicový skus, je plnochrupý, má bohatú srsť bielej farby. Angelko je úžasný spoločník manželov v strednom veku ostáva bývať v rodných Košiciach. Venuje sa turistike v okolitej prírode. Je šikovný a veľmi rád sa necháva česať. Rastie do krásy, je to fešák a svoje kvality potvrdil aj na MVP kde postúpil do pätice najkrajších psov výstavy! Angel is fullteeth with scissor bite, rich white coat and wonderfull character. He is like a fluffy angel, with nature suitable for canistherapy. He knows sit, lie, give a paws.. Angel loves walks in the surrounding countryside. He loves to be groomed, is really handsome boy. Lives in the family of Iveta and her husband, in Slovakia.

Úspechy: MVP veľmi nádejný + postup do 5 najkrajších psov dorastu

Successes: IDS very promissing + in the best 5th of puppy male in final ring

 

PANDÍK alias Gusti / Hungary, Maďarsko

Pandík to je naša čierno biela bodkovaná rarita. Je skrátka naozaj úžasný!! Je ako macko Panda je veselý a hravý a zároveň vie byť jemný keď treba, rád sa hrá ale nikam sa neponáhľa a má naozaj veľmi veľmi rád kontakt s ľudmi :) Stačí ho iba osloviť a už sa mu chvotík vrtí neskutočne rýchlo sem a tam. Má pekné rozloženie farby na hlavičke a dve úžasné rovnomerné čierne bodky na chrbátiku a pri chvostíku. Bohatá srsť so znakmi a krásny tmavý pigment. Pandík už býva so svojou novou rodinou v Maďarsku, kde ho všetci milujú! Je veľmi inteligentný a šikovný, rýchlo sa učí, vie viacero povelov. Má krásnu hustú srsť a nadovšetko miluje svoju novú rodinu. Je vo veľmi dobrej kondícii, stále je v pohybe a miluje naháňačky. Pandík is called Gusti in his new family, has wonderfull rich coat with black marks, he is rarity with his colouring. Wonderfull character really, he loves people so much! Now he lives in family in Hungary. Gusti is very inteligent and clever boy, he learns very quickly! Little sun and big sweetheart :) has very good condition, always moving and running boy.

 

JOUVI / Czech Republic, Česká republika

Jouvi je taký náš večne veselý chlapík, zároveň vie byť aj gentleman ako Jouvi zo seriálu Priatelia. Rád sa predvádza s akoukoľvek novou hračkou. Jeho obľúbenou hračkou je loptička s roľničkou vo vnútri a ponožky! Je celý biely a má malinký farebný znak za jedným uškom vo farbe kávy. Bohatá biela srsť, nožnicový skus, krásny tmavý noštek. Jouvi už býva vo svojej novej rodine v Českej republike, robí spoločníka malému Kubkovi a jeho rodine! Veríme, že mu pomôže a prinesie naozaj veľa radosti ako hovorí aj jeho meno v preklade znamená posol radosti. Jouvi is our funny boy, he lives in Czech Republic in family with child. Clever dog, loves the socks. Has rich white coat with brown mark behind ear. It is very good feeling when your coton puppy can help to healing of people. My little Jouvi went to a seriously ill young boy. Jouvi makes him happy every day! This is one from many reasons why I love Cotons! They are dog - healers really :)

 

HAPPY / Slovakia, Slovensko

Happy je naozaj vždy veselý a šťastný psík Je to náš malý farebný, naozaj huňatý kožúšok. Veľmi rád sa hrá. Rád pobáda bratov ku hrám a stále vymýšľa novú zábavu. Keď náhodou bratia ešte spia dostatočne sa pohrá aj s plyšákmi či gumovými hračkami. Happynko má krásny tmavý pigment, nožnicový skus, je plnochrupý, má naozaj extra jemnú a bohatú srsť! Obľúbenou hračkou je pískacia gumová myška, loptičky a malé plyšáčiky. Je veselým spoločníkom v rodine s dvomi deťmi. Býva v Košiciach a ostáva v našom spoluvlastníctve. Je šikovný, vie veľa povelov, skúsil si už aj tanec so psom, vždy je pripravený pre každú hru a zábavu. Happy enjoyes time with a lot of fun in his new family with two girls. Lives in Slovakia and stay in co-owner. Has so much extra soft coat with brown marks. He is happy every day :) very inteligent clever boy, as his brothers are! He knows sit, lie down, give a paw, encircle, slalom, suricata and much more. Always moving and ready for every fun. Loves the ball, pinecone and squeaky toys :)

Úspechy / MVP veľmi nádejný, 2xV, 2xCAJC, 2xBOB, Víťaz Slovenska mladých

Successes / IDS very promissing, 2x Exc 2xCAJC 2xBOB, Slovakia junior winner

https://cotonhappy.webnode.sk/

 

Rodičia vrh A - Parents of Litter A

Matka/ Mother: GCh. Ch. JCh.Chita-Van-El (Elinka) ( Slovenský grandšampión krásy, Slovenský šampión krásy, Slovenský šampión krásy mladých, Národný víťaz mladých 2010, Junior east winner 2010, East winner 2011, Klubový víťaz 2011, Víťaz Slovenska 2012, Dogfestival winner 2012, 3 x Víťaz triedy čestnej rok 2013 3xCAJC, 6xBOB, 2xBOS, 9xCAC, 4xCACIB, vždy výborná, najkrajšia mladá fenka za rok 2010 ) Mamka našich šteniatok Elinka má v rodokmeni prevažne predkov francúzskej línie ( du Domaine de Luniray ) pre ktorú je typická práve tak obdivovaná bohatá a kvalitná srsť a tiež úžasná povaha. Elinka je naša prvá sučka krásneho vzhľadu a tiež pravej cotonkovsky skvelej povahy. Má krásne nadýchanú a bohatú srsť prevažne bielej farby s odrastenými piškótovými znakmi na uškách a chrbátiku. Je plnochrupá, očné testy na PRA (progresívna retinálna atrofia) robené v roku2009 negatívne (bez nálezu), genetické testy na CMR a BNAt s výsledkom zdravá. Miluje ľudí a to dospelých ale aj deti rôzneho veku. Je veľmi hravá a veselá no a tiež veľmi inteligentná. Venujeme sa s ňou nielen výstavám, na ktorých sa naozaj rada predvádza a je veľmi úspešná, ale aj základnej poslušnosti, príležitostne skúšame agility, úspech sme zožali aj v trickdoggingu - triky so psom, no nepochybne najväčšiu radosť prináša sebe i svojmu okoliu prvkami tanca so psom. Naša bavlnka Elinka je prvou verejne vystupujúcou tanečnicou medzi slovenskými cotonmi. Tancom potešujeme malých aj veľkých divákov. Skúste to aj vy hoci len pre vlastné potešenie!

Mother is our first coton female Elinka - she has in her pedigree old French line du Domaine de Luniray - typical excellent coat and wonderfull charakter (Slovakia Grandchampion, Slovakia Champion, Slovakia young champion, National young winner, Junior east winner, East winner, Slovakia winner, Dogfestival winner, Club Winner, Winner of honorary class. 3xCAJC, 6xBOB, 2xBOS, 9xCAC, 4xCACIB, always excellent and the most beautiful young female 2010) Besides the dog shows, we are doing basic obedience, trickdogging and dogdancing. Elinka is beautifull female, fullteeth, health test: PRA neg., DNA CMR carr. DNA BNAt clear. She has marvellous personality and elegant movement, and is real coton lady with her appearance and character. Always is happy, full of love, looks like little sun. She has wonderfull fluffy coat in white colour, with some light biscuit marks on her ears and back. She love people especialy little children and children love her. Elinka is very friendly and cheerful dog. She is my little sun :) Elinka is very friendly and cheerful. We are spending our time with walks to surrounding nature and or freetime is spend with games and the other activities too. Elinka´s intellect is using for practise basic obedience, agillity and trickdogging too. But our priority are shows and dogdancing. My coton lady Elinka is first dancing coton between Slovak cotons! So we are happy. With our dance we please small and older viewers. Try it on!

 

Otec / Father: C.I.B. Atrey z kozlovické zahrady ( Interšampión, Český grandšampion, Český šampion, Český junioršampion, Klubový šampion, Klubový junioršampion, Klubový vítěz, Klubový vítěz mladých, Národní vítěz, Vítěz speciální výstavy, 2. místo v BIG na MVP ČB, 2 x BOB na klubové výstavě, BOB ) Zdravotné testy očné PRA negativní, test luxacie patelly0/0, genetické testy očné CMR a BNAt s výsledkom zdravý Atík is interchampion, with rich and so beautifull coat - is white with marks. health test: PRA neg, DNA CMR clear, DNA CMR carr, Lux. of patella neg.

Venuje sa Výstavám, AGILITY, TANCU SO PSOM, miluje deti, má nežnú povahu. Atík sa venuje agility a dogdancingu. Absolvoval šteňaciu škôlku, kde bol v konkurenci veľkých pracovných plemen pri záverečných skúškach najlepší!!! Atíček miluje děti a túto svoju vlastnosť preniesol aj na svojich potomkov. Je veľmi aktívny, vždy pripravený pre každú zábavu a aktivitu. Veľmi rád sa hraje a behá, miluje agility. Je veľmi mazlivý a učenlivý - každý nový povel je pre neho dobrodružstvom a zábavou, obzvlášť pokiaľ je zaň odmenený nějakou tou chutnou mňamkou ;)

Atik is dedicated to agility and dogdancing. He graduated from puppy kindergarten, which was in competition with large working breeds best on final exams! Atík loves the children and their quality transferred to its current and offspring. It's very active, always ready for any fun and activity. Very happy playing and runs, loves agility. It is very docile and cuddly - each new command for him is a fun adventure, especially if it is properly rewarded for some yummy.

Romantický výlet za ženíchom Atíkom z Prahy sa konal dňa 18.8.2013 a narodenie drobčekov 18.10.2013

Koncom augusta sme si spravili výlet do Prahy za mojim bratom Dodim a s Elinkou sme navštívili aj jedného bavlneného fešáka. Atíka alias Atreya z kozlovické zahrady. Vskutku krásny fešáčisko Atík mohol na Elinke oči nechať a ona mu jeho láskyplné pohľady opätovala. Najprv sa ako sa patrí spolu zoznámili, no a a bola to láska na prvý pohľad a prvé oňuchanie. Keďže obaja naši zamilovaní radi tancujú zatancovali si spolu vášnivé tango. Potom nasledovali spoločné naháňačky, pusinky a šepkanie do uška a o pár mesiacov boli na svete naše prvé rozkošné šteniatka :)

Matkou je naša Elinka - GCh. Ch. JCh. Chita Van El (ELINKA) Elinka má nežnú a láskavú povahu, miluje deti, je veľmi šikovná a učenlivá. Venujeme sa základnej poslušnosti, Tancu so psom, tiež trikom so psom, máme za sebou veľa vystúpení v školách, škôlkach, nemocnici či na výstavách. Elinka má úžasnú bohatú nadýchanú srsť, farby bielej so znakmi na uškách v odtieni piškóty, má správne telesné proporcie, očarujúci pohľad a elegantnú ladnú chôdzu, veľmi rada sa predvádza, čo ocenili mnohí rozhodcovia z viacerých krajín. Získala titul Slovenský šampión, Slovenský šampión krásy mladých, je viacnásobným víťazom plemena, klubovým víťazom, víťazom Slovenska, East winner, Dogfestival winner atď. Šteniatka po nej sú učenlivé, majú bohatu srst a majú veselú povahu

Otcom je český psík Atík - C.I.B. Atrey z Kozlovické zahrady Atík je pravý gentleman, je nežný, miluje deti a tiež sa venuje psím športom! Jeho hlavnou záľubou je Agility - prekážková dráha pre psy a keďže je veľmi šikovný ovláda aj prvky z tanca so psom. Má bohatú veľmi jemnú srsť a sýty pigment. Jeho krásny vzhľad mu už priniesol mnoho výstavných ocenení je viacnásobným víťazom plemena, klubovým víťazom, získal aj 2. miesto v BIG 9. FCI skupiny, je šampiónom viacerých krajín a tiež interšampiónom. Šteniatka po ňom sú povahovo vyrovnané, priateľské, učenlivé a majú veselú hravú povahu.